Lasek - excimerový laser

se používá ke korekci refrakčních vad oka

Lasek - excimerový laser

Excimerový laser se používá ke korekci refrakčních vad oka a jeho úkolem je úprava povrchu rohovky tak, aby operace vyústila do ostřejšího a jasnějšího vidění pacienta. Technologie Lasek se využívá již přes 20 let a přináší s sebou mnoho výhod.

PRŮBĚH OPERACE

 1. Operace probíhá v lokální anestezii, do oka jsou před zákrokem nakapány znecitlivující oční kapky.
 2. Na epitel rohovky se na dobu 30 sekund aplikuje 20% alkohol.
 3. Epitel rohovky mechanicky odstraníme. V minulosti se po zákroku epitel přiklopil zpět na rohovku, tento krok však často vedl k pooperačním komplikacím při hojení, proto se v současnosti odstraňuje kompletně.
 4. Laserem vytvarujeme rohovku do požadované formy.
 5. Na oko je aplikován přípravek proti jizvení rohovkové tkáně a kontaktní čočka, pod kterou se oko hojí.

VÝHODY EXCIMEROVÉHO LASERU

Operace technologií LASEK má nesporné výhody:

 • probíhá v lokální anestezii
 • trvá přibližně 15 minut
 • nevyžaduje si hospitalizaci, hned po operaci odcházíte domů
 • laser při operací využívá eye tracking systém promptně reagující na pohyb oka, díky čemuž nedojde k jeho poškození
 • vidění se ustálí do měsíce
 • oko je po operaci 2-3 dny citlivé a světloplaché.

PRO KOHO JE OPERACE EXCIMEROVÝM LASEREM VHODNÁ

Pro podstoupení operace excimerovým laserem je třeba splnit tyto požadavky:

 • věk více než 18 let
 • stabilní dioptrická vada oka
 • žádné rizikové změny na sítnici ani onemocnění rohovky (herpetické infekce, degenerativní nemoci,
 • keratokonus)
 • žádné revmatické choroby, pokročilá cukrovka, těžké poškození jater, závažné poruchy imunity apod.
Operace se také nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, pacientům s kardiostimulátorem a pacientům se sklonem k tvorbě nadměrných jizev. O vhodnosti podstoupení zákroku však rozhodně lékař po vyšetření.

RIZIKA A OMEZENÍ

Jako každá operace, i metoda Lasek může mít na organizmus člověka nežádoucí vedlejší účinky. Pooperační komplikace jsou individuální, často však dochází k slzení, pocitu řezání a pálení oka, bolesti, zarudnutí, citlivosti na světlo, otokům či pocitu cizího tělíska v oku. Postupným hojením však problémy ustávají.

Pro úspěšnou léčbu bez komplikací je třeba dodržovat pokyny lékaře a v určených časech absolvovat kontroly - nejčastěji po 3, 6, 12 a 18 měsících. I přes ostré vidění je nutné aplikovat oční kapky, aby se stav zraku úplně stabilizoval.

Po absolvování operace není vhodné plavat a provozovat kontaktní sporty, navštěvovat saunu, solárium či solné jeskyně.

ALLEGRETTO WAVELIGHT® EYE Q 400HZ BLUE LINE

Na co je určen

Allegreto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue Line je excimerový laser určen na korekci dioptrických vad - krátkozrakostdalekozrakostastigmatizmus, ale i keratokonus (při kombinované léčbě s CXL metodou).

Allegretto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue line
Allegretto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue line

Výhody

V iClinic používáme lasery od německé firmy Wavelight AG., Které jako jediné na světě mají FDA certifikát na všechny dioptrické vady oka. Jde zároveň o nejrychlejší lasery s FDA certifikátem. Tuto technologii charakterizuje bezpečnost, přesnost a rychlost.

1. Bezpečnost
Bezpečnost a vyloučení poškození zdraví je prvním předpokladem pro celkový úspěch operace. Díky sofistikované technologie Perfect Pulse je zaručeno, že i když pohnete okem, paprsky se dostanou tam, kam mají. Rychlý eye tracking system sleduje polohu oka 400krát za sekundu, takže paprsky jsou umisťovány jen na správná místa. Chytrým rozložením zásahů na rohovce se tak předchází její spálení.

2. Přesnost
Na základě vstupního vyšetření vytvoříme profil léčby s požadovaným výsledkem. Ten se pak promítá do pouze 0,68 mm tenkého laseru, který jemně tvaruje povrch rohovky. Rovnoměrná energie paprsku je stále kontrolována, čímž se zajistí hladký povrch rohovky, kvalitnější výsledky a kratší doba hojení.

3. Rychlost
Rychlost úpravy rohovky do požadovaného tvaru je optimalizována, což snižuje riziko infekce při vystavení rohovky vzduchu. Vyšší rychlost samotné operace díky zredukování dehydratace oka a jeho menší stresové zátěži také znamená nižší dobu hojení a vyšší kvalitu vidění i za soumraku.
euro
Cena Lasek:10 490 / oko
Objednejte se ješte dnes Máte o operaci zájem? Rádi Vás vyšetříme a poskytneme konzultaci.

Naši spokojení klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadské hokejové reprezentace mistrovství světa hokejové 17-tky a 20-tky, hráč kanadské ligy QMJHL i zámořských lig ECHL a AHL

Během bojů o místenku do play off zápasů nadnárodní evropské ICE hokejové ligy podstoupil na naší oční klinice útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovou operaci očí metodou Z-LASIK Z 3D, která je nejnovější metodou v oblasti refrakční chirurgie a koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Už druhý den po zákroku Maxime trénoval na ledě se svými spoluhráči. Maximovi děkujeme, že svěřil svůj zrak do rukou našich odborníků a přejeme mu ještě mnoho vstřelených gólů!
Více informací
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédské hokejové reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, obránce a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóně 2018/2019

Oliver Ekman Larsson
Během Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 (MS) naši oční kliniku navštívil kapitán švédského hokejového týmu Oliver Ekman Larsson. Účastník elitního týmu MS navštívil naši kliniku kvůli akutnímu očnímu problému, který jsme mu pomohli v krátkém čase vyřešit. Mimochodem, jeden ze čtyř gólů Švédska na šampionátu vstřelil právě on a to pouze den po ošetření na naší klinice. Olivere, děkujeme za důvěru a přejeme hodně hokejových úspěchů!
Více informací
Oliver Ekman Larsson

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstoupily na naší klinice nejmodernější, bezbolestný laserový zákrok metodou Relex Smile 3D. Dívkám děkujeme za důvěru a věříme, že s ostrým zrakem dosáhnou ještě lepší sportovní úspěchy. Držíme palce!
Více informací
Vanda Kozáková a Dominika Drobná

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v současnosti působí jako útočník v klubu Arizona Coyotes. Richard u nás podstoupil operaci očí nejmodernější metodou Relex Smile 3D, kterou jsme ho zbavili dioptrií do dálky. Děkujeme Richardovi za důvěru a přejeme mnoho sportovních úspěchů s ostrým zrakem!
Více informací
Richard Pánik

Jurij Medveděv

fotbalový obránce, ŠK Slovan

Jurij Medveděv
Jeden den operace, druhý den už opět na fotbalovém trávníku. Přesně takto vypadaly dva po sobě jdoucí dny v Jurijovém životě. Jeden den navštívil oční kliniku iClinic, kde mu náš pán doktor Ivo Ďurkovič odstranil refrakční vadu pomocí nejnovější bezbolestné metody Relex SMILE. Díky tomu, že tato metoda je bez potřeby rekonvalescence, mohl již druhý den po zákroku opět "zařezávat" na fotbalovém trávníku. Juriji, děkujeme za důvěru a přejeme hodně sportovních úspěchů.
Více informací
Jurij Medveděv

Michal Valent

hokejista HK Nitra

Michal Valent
Michal Valent je výborný hokejový brankář a také účastník finále Tipsport extraligy 2016/2017, ve kterém nastoupil za HK Nitra proti našim beranem z Bystrice. Michal u nás úspěšně absolvoval refrakční operaci Z-Lasik, kterou jsme ho zbavili krátkozrakosti. Tímto Michalovi děkujeme za důvěru a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další hokejové kariéře :)
 
Více informací
Michal Valent
zobrazit všechny reference
 

+ Přidejte svou referenci

PaedDr. Matej Spisiak

PaedDr. Matej Spisiak

Chcel by som sa Vám a aj spolupracovníkom iClinic Bratislava veľmi pekne poďakovať za naozaj profesionálny a najmä ľudský prístup pri riešení môjho problému so...
Helena Dziakova6

Helena Dziakova6

Dobry,chcem sa podelit s mojim dojmom po operacii Z-lasik.V prvom rade priatelskym a vludnym dievcatam co maju na starosti predoperacne veci-ako velmi mily pristup ku vsetkemu,potom Mudr.Durkovicovi za op,a ten pocit ked sa mi uz kazdu chvilu...
Bea Pistekova

Bea Pistekova

Ďakujem za úžastný prístup celého personálu počas predoperačného vyšetrenia, samotnej operácie metódou Z-Lasik, ako aj za kontrolné vyšetrenia. Špičkový...
Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Z-Lasik v BB 17.1.2018. Hned po operacii som videl ostro. Priatelske dievcata v ordinacii, velmi mila pani doktorka MUDr. Mária Červeňová: " ... sam vidite, ze vidite." Uvolnena atmosfera, profesionalny pristup. Uz cestou...
Igor Jankovic

Igor Jankovic

Dnes 22.09,2017 12:00 som absolvoval operaciu oci a mozem uz teraz vecer povedat ze vidim velmi dobre a pisem bez okuliarov, bez ktorych to do teraz neslo. :). Po operacii drobne skrabanie v ociach asi 3 hod. po zakroku a to je asi vsetko. Dakujem...
Sára Mária Seidlová

Sára Mária Seidlová

Operáciu Relex Smile som podstúpila 22.8.2017, operoval ma MUDr. Ďurkovič, u ktorého som bola dnes, 23.8.2017, na pooperačnej kontrole. Moja krátkozrakosť bola vysokého stupňa (cca -10 dioptrií)...

zobrazit všechny reference

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři