Operace šedého zákalu

Našim pacientům šedý zákal odstraní operace metodou Femto Z-katarakty, při níž se využívá nový, lepší, přesnější a bezpečnější laser Ziemer Femto LDV Z8.

Bezpečné a efektní řešení - operace šedého zákalu

V současnosti neexistuje jiná účinná léčba šedého zákalu jako chirurgická náhrada staré vlastní čočky novou, umělou (IOL). Bez operace bude onemocnění stále postupovat a může vést až k slepotě.

Operace šedého zákalu je v současnosti díky používané technologie a dlouholeté praxi lékařů nejúspěšnější a nejbezpečnější operací na světě. Pacienti se proto nemají čeho obávat.

Jako náhradu staré čočky aplikujeme umělou monofokální nitrooční čočku. Po jejím voperování je však nutné používat brýle na čtení. Nabízíme však i torické čočky, které kompenzují do dálky i astigmatizmus a také multifokální (bifokální, trifokální) čočky, se kterými je možné i čtení bez potřeby brýlí. Implantace těchto typů nitroočních čoček záleží od individuálních možností a přání pacienta.

  FEMTO Z-KATARAKTA - REVOLUČNÍ NOVINKA

  Femtolaserem asistovaná operace katarakty (šedého zákalu) přináší zcela nový rozměr bezpečnosti a šetrnosti, při němž je implantace nitrooční čočky prováděna pomocí nejnovějšího femtosekundového laseru z dílny švýcarské firmy Ziemer – FEMTO LDV Z8. 
   

  Tato metoda je oproti klasické operaci mnohem přesnější a šetrnější. Ideální je zejména pro pacienty, kteří mají strach z ostrých operačních nástrojů, které při operací nahrazuje femtosekundový laser Femto LDV Z8. Otvory na rohovce, které jsou potřebné pro vstup do oka, jsou při tradiční operaci šedého zákalu vytvářeny manuálně skalpelem. Femtolaser firmy Ziemer je vytváří pomocí laserového paprsku s přesností vlastní švýcarské technologii. 
   

  Hlavní výhody použití FEMTO LDV Z8 v kataraktové chirurgii:

  • bez ostrých operačních nástrojů
  • bezpečnost, šetrnost, vyšší přesnost
  • 3D mapování struktury oka
  • adaptace – operace prováděné na míru každému oku
  • nižší riziko pooperačních komplikací
  • rychlejší pooperační hojení
  • rychlejší návrat vidění

  Rozdíl v průběhu operace

  Pomocí pulzů femtolaseru se vytvoří v tkáni malé bublinky, jejichž prostřednictvím dochází k separaci částí tkáně. Operace tak umožňuje velmi přesné a šetrné vytvoření otvoru v pouzdru čočky (kapsulotomie) a následně její šetrné rozdrcení (fragmentace čočky). Při tradičním chirurgickém zákroku se zakalená čočka rozdělí a rozdrtí pomocí ultrazvukové sondy. Ziemer Z8 používá laserový paprsek k fragmentaci čočky na malé segmenty, což usnadňuje její odstranění a zajišťuje kratší působení nežádoucí energie na nitrooční tkáně – pooperační hojení je tak rychlejší. 

  PŘED OPERACÍ

  Před samotnou operací je třeba absolvovat předoperační vyšetření, při kterém zjistíme stádium onemocnění, jeho vliv na vaše vidění a eventuálně další přidružená onemocnění oka. Na základě údajů z vyšetření vypočítáme, jakou nitrooční čočku třeba pro maximální zlepšení vašeho zraku a následně si dohodneme termín zákroku. Předepíšeme vám oční kapky, které je třeba kapat do oka tři dny před operací cca 4x denně.

  šedý zákal
  • 1 Znecitliví oka očními kapkami
  • 2 Vytvoření otvoru laserem v přední kapsle čočky
  • 3 Odstranění zakalené čočky
  • 4 Aplikace nové čočky
  • 5 Samouzavření rány
  drvenieranaelementlaserskalpellasersosovkadropeyepriebehpinzetaodsavackapocket

  První krok

  Před zákrokem vám oko znecitliví anestetickými kapkami, operace tak probíhá v lokální anestézii. Nebudete cítit bolest, místy možná pocítíte jemný tlak.

  Přejít na krok 2
  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
  Femto LDV Z8Ziemer

  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

  Femtosekundový laser Femto LDV Z8, který se využívá při metodě Z-katarakty je nejnovějším laserem z dílny švýcarské značky Ziemer. Od jiných laserů se odlišuje tím, že umožnuje komplexní chirurgii rohovky a je mnohem přesnější a šetrnější.

  PO OPERACI

  Oko po operaci zůstává zalepeno 24 hodin. Druhý den po operaci zpravidla následuje kontrola, na níž se oko odlepí. Budete si aplikovat oční kapky každé dvě hodiny. Sluneční brýle doporučujeme používat alespoň měsíc. Další termíny kontrol jsou individuální a určí je lékař.

  RIZIKA A OMEZENÍ

  V některých případech může být vidění po operaci dočasně zamlžené, během pár dní se však vyjasní. Většina pacientů vidí po zákroku dobře do dálky, ale potřebují brýle na čtení. Délka pracovní neschopnosti je individuální, řádově však jde o dny.

  Po operací výjimečně nastávají problémy s krvácením či infekcí, ojediněle se objevuje i zelený zákal nebo odchlípení sítnice.

  Po operaci můžete provádět všechny běžné aktivity, nedoporučujeme však zvýšenou fyzickou námahu, návštěvu bazénu, sauny či solária. Vidění se ustálí již po 2 - 4 týdnech a vy si budete moci vychutnávat nový zrak.

  euro
  Cena FEMTO Z-KATARAKTA:11 790/ oko
  Objednejte se ješte dnes Máte o operaci zájem? Rádi Vás vyšetříme a poskytneme konzultaci.

  Naši spokojení klienti

  Maxime Fortier

  útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadské hokejové reprezentace mistrovství světa hokejové 17-tky a 20-tky, hráč kanadské ligy QMJHL i zámořských lig ECHL a AHL

  Během bojů o místenku do play off zápasů nadnárodní evropské ICE hokejové ligy podstoupil na naší oční klinice útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovou operaci očí metodou Z-LASIK Z 3D, která je nejnovější metodou v oblasti refrakční chirurgie a koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Už druhý den po zákroku Maxime trénoval na ledě se svými spoluhráči. Maximovi děkujeme, že svěřil svůj zrak do rukou našich odborníků a přejeme mu ještě mnoho vstřelených gólů!
  Více informací
  Maxime Fortier

  Oliver Ekman Larsson

  kapitán švédské hokejové reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, obránce a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóně 2018/2019

  Oliver Ekman Larsson
  Během Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 (MS) naši oční kliniku navštívil kapitán švédského hokejového týmu Oliver Ekman Larsson. Účastník elitního týmu MS navštívil naši kliniku kvůli akutnímu očnímu problému, který jsme mu pomohli v krátkém čase vyřešit. Mimochodem, jeden ze čtyř gólů Švédska na šampionátu vstřelil právě on a to pouze den po ošetření na naší klinice. Olivere, děkujeme za důvěru a přejeme hodně hokejových úspěchů!
  Více informací
  Oliver Ekman Larsson

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  basketbalové reprezentantky

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstoupily na naší klinice nejmodernější, bezbolestný laserový zákrok metodou Relex Smile 3D. Dívkám děkujeme za důvěru a věříme, že s ostrým zrakem dosáhnou ještě lepší sportovní úspěchy. Držíme palce!
  Více informací
  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  Richard Pánik

  hokejista, Arizona Coyotes

  Richard Pánik
  Richard v současnosti působí jako útočník v klubu Arizona Coyotes. Richard u nás podstoupil operaci očí nejmodernější metodou Relex Smile 3D, kterou jsme ho zbavili dioptrií do dálky. Děkujeme Richardovi za důvěru a přejeme mnoho sportovních úspěchů s ostrým zrakem!
  Více informací
  Richard Pánik

  Jurij Medveděv

  fotbalový obránce, ŠK Slovan

  Jurij Medveděv
  Jeden den operace, druhý den už opět na fotbalovém trávníku. Přesně takto vypadaly dva po sobě jdoucí dny v Jurijovém životě. Jeden den navštívil oční kliniku iClinic, kde mu náš pán doktor Ivo Ďurkovič odstranil refrakční vadu pomocí nejnovější bezbolestné metody Relex SMILE. Díky tomu, že tato metoda je bez potřeby rekonvalescence, mohl již druhý den po zákroku opět "zařezávat" na fotbalovém trávníku. Juriji, děkujeme za důvěru a přejeme hodně sportovních úspěchů.
  Více informací
  Jurij Medveděv

  Michal Valent

  hokejista HK Nitra

  Michal Valent
  Michal Valent je výborný hokejový brankář a také účastník finále Tipsport extraligy 2016/2017, ve kterém nastoupil za HK Nitra proti našim beranem z Bystrice. Michal u nás úspěšně absolvoval refrakční operaci Z-Lasik, kterou jsme ho zbavili krátkozrakosti. Tímto Michalovi děkujeme za důvěru a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další hokejové kariéře :)
   
  Více informací
  Michal Valent
  zobrazit všechny reference
   

  + Přidejte svou referenci

  PaedDr. Matej Spisiak

  PaedDr. Matej Spisiak

  Chcel by som sa Vám a aj spolupracovníkom iClinic Bratislava veľmi pekne poďakovať za naozaj profesionálny a najmä ľudský prístup pri riešení môjho problému so...
  Helena Dziakova6

  Helena Dziakova6

  Dobry,chcem sa podelit s mojim dojmom po operacii Z-lasik.V prvom rade priatelskym a vludnym dievcatam co maju na starosti predoperacne veci-ako velmi mily pristup ku vsetkemu,potom Mudr.Durkovicovi za op,a ten pocit ked sa mi uz kazdu chvilu...
  Bea Pistekova

  Bea Pistekova

  Ďakujem za úžastný prístup celého personálu počas predoperačného vyšetrenia, samotnej operácie metódou Z-Lasik, ako aj za kontrolné vyšetrenia. Špičkový...
  Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

  Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

  Z-Lasik v BB 17.1.2018. Hned po operacii som videl ostro. Priatelske dievcata v ordinacii, velmi mila pani doktorka MUDr. Mária Červeňová: " ... sam vidite, ze vidite." Uvolnena atmosfera, profesionalny pristup. Uz cestou...
  Igor Jankovic

  Igor Jankovic

  Dnes 22.09,2017 12:00 som absolvoval operaciu oci a mozem uz teraz vecer povedat ze vidim velmi dobre a pisem bez okuliarov, bez ktorych to do teraz neslo. :). Po operacii drobne skrabanie v ociach asi 3 hod. po zakroku a to je asi vsetko. Dakujem...
  Sára Mária Seidlová

  Sára Mária Seidlová

  Operáciu Relex Smile som podstúpila 22.8.2017, operoval ma MUDr. Ďurkovič, u ktorého som bola dnes, 23.8.2017, na pooperačnej kontrole. Moja krátkozrakosť bola vysokého stupňa (cca -10 dioptrií)...

  zobrazit všechny reference

  Aké máte ťažkosti?

  10 důvodů proč si vybrat právě nás

  1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
  2. Operace šedého zákalu
  3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
  4. Přesná diagnostika
  5. Nejnovější operační technologie
  6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
  7. Ambulantní péče
  8. Bez čekacích lhůt
  9. Privátní letecká doprava
  10. Oční ambulance

   

  Partneři