LASEROVÁ OPERACE OČÍ

Laserová operace očí vám splní přání žít život bez dioptrických brýlí nebo kontaktních čoček. V Bratislavě, Banské Bystrici a Skalici můžete podstoupit laserovou operaci očí nejmodernějšími metodami v oční chirurgii, takže ostré vidění se stane opět součástí vašeho každodenního života!

Tohle se odehrává při laserové operaci očí

Mnoho lidí se rozhodne pro laserovou operaci očí. Tento způsob oční chirurgie napravuje / odstraňuje krátkozrakost, dalekozrakost a i astigmatismus. Náklady operace očí závisí na zvoleném postupu, ale při každé operační metodě stojí v centru pozornosti úprava rohovky.

Při operaci oka se pomocí laseru změní tloušťka a zakřivení rohovky tak, aby došlo ke korekci oční vady. Jemné laserové paprsky nejdříve připraví rohovku a následně vyrovnají její zakřivení, aby oko znovu jasně a ostře vidělo.

V naší klinice používáme nejmodernější technologie a metody, které při operaci oka zaručují rychlost, přesnost a bezpečnost. Laserové operace očí trvají přibližně 15 minut. Většina našich zákroků je absolutně bezbolestná.

K dispozici máte několik typů laserových chirurgických zákroků. Rozdílem mezi různými metodami je způsob, jakým se rohovka odkryje, aby ke korekci mohlo dojít. Na základě tohoto pohledu rozdělujeme operační metody na povrchové (LASEK, No Touch / TE PRK) nebo moderní, hloubkové (Z-LASIK, Femto-LASIK, Relex Smile 3D).

Laserová operace očí: náklady

Váš zrak je pro nás důležitý. Nabízíme komplexní poradenství a pooperační péči, a také garanci nejnižší ceny na trhu za stejné služby. Zde jsou náklady na operaci očí laserem:

23 000 Kč / oko / * All Inclusive balíček
doživotná záruka
v ceně

Svetová novinka

14 490 Kč / oko / * All Inclusive balíček
doživotní záruka v ceně

26 240 Kč / oko / * All Inclusive balíček
doživotná záruka
v ceně

Revolučná novinka

16 990 Kč / oko / * All Inclusive balíček
doživotní záruka v ceně

19 800 Kč / oko / * All Inclusive balíček
doživotná záruka
v ceně

Revolučná novinka

 

Cena za laserovou operaci očí zahrnuje kromě samotného zákroku několik následných kontrol, ochranné sluneční brýle, jakož i léky pro první dny po operaci. Částka zahrnuje i celoživotní záruku. Pokud uvážíme, že se cena kvalitních brýlí spolu se skly snadno vyšplhá na několik desítek tisíc korun, jsou vaše peníze vynaložené na operaci očí více než výhodná investice!

Předpoklady pro laserovou operaci očí

Abychom mohli zaručit bezrizikovou, úspěšnou laserovou operaci očí, je třeba splnit několik předpokladů. Ty se týkají věku, zdravotního stavu a rozsahu poškození zraku

Od kolika let lze podstoupit operaci očí laserem

Laserovou operaci očí může v podstatě podstoupit každá osoba starší 18 let. Dioptrická vada by měla být u pacienta alespoň rok ustálená. Jsou však i výjimky, kdy operace očí laserem není možná. Je to v případě:

 • diabetu,
 • revmatismu,
 • jaterních a imunitních onemocnění,
 • těhotenství nebo kojení,
 • onemocnění rohovky.

Tyto předpoklady brání bezpečnému a úspěšnému průběhu a v takových případech se operace nedoporučuje.

Čo sa děje před laserovou operací očí?

Před samotnou operací je nutné podstoupit tzv. předoperační vyšetření, tedy komplexní kontrolu vašich očí. Přesným a podrobným vyšetřením lékař doporučí pacientovi zákrok "ušitý na míru", který je bezbolestný a bezkontaktní.

Pacienti, kteří běžně nosí měkké kontaktní čočky, by je neměly nosit minimálně pět dní před plánovanou operací a vyšetřením. Tvrdé kontaktní čočky by měly nahradit brýlemi tři týdny před zákrokem. Pouze v takovém případě je možný optimální výsledek.

Při jak velkých dioptriích je laserová operace očí možná?

Léčba formou laserové operace pokrývá velké pole poškození zraku. Korekce laserovou operací očí je možná při:

 • krátkozrakosti: až do -10 dioptrií,
 • dalekozrakosti: až do +6 dioptrií,
 • zakřivení rohovky (astigmatismus): až do -5 cylindrických dioptrií.

V rámci osobního poradenství pro vás lékař vždy vybere a objasní tu nejlepší možnost, proto výše uvedené hodnoty jsou pouze orientační.

Jaké metody existují při laserové operaci očí?


Při laserové operaci očí rozlišujeme mezi hloubkovou a povrchovou metodou. Bez ohledu na metodu se každý zákrok provádí při lokální anestezii. Rádi stručně vysvětlíme rozdíl:

 • Hloubková metoda (Z-LASIK, Femto-LASIK, Relex Smile 3D)
  Korekce dioptrií se provádí uvnitř rohovky. Povrch rohovky není poškozen, což umožňuje úplnou bezbolestnost.
 • Povrchová metoda (LASEK, No Touch/TE PRK) 
  Při ní se ošetřuje povrch rohovky a vyrovnává se zakřivení rohovky. Pro tento účel musí být epitel rohovky, t. j. nejvyšší vrstva, dočasně odstraněn.
  Operace hloubkovou metodou patří k moderním způsobům laserových operací očí, zatímco se povrchové metody praktikují po celá desetiletí. Níže se dozvíte více o jednotlivých postupech.

Clear

femtosekundový laser Ziemer
FEMTO LDV Z8

MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH (hlavní oční lékař oční kliniky iClinic) se spolu se švýcarskou společností Ziemer spolupodílel na vývoji zcela nové certifikované metody korekce krátkozrakosti a astigmatismu formou nové extrakce tkáňové lentikuly ze stromy rohovky pomocí femtosekundového laseru FEMTO LDV Z8. Historicky první operace na světě provedená touto metodou se uskutečnila 18.května2021 na oční klinice iClinic v Bratislavě.


Z-Lasik

femtosekundový laser

Při operaci očí metodou Z-Lasik se využívají dva lasery, femtosekundový a excimerový laser. Tak je možné léčit krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Ani při tomto zákroku není poškozen povrch rohovky. Tato šetrná, bezbolestná laserová operace očí trvá asi 20 minut.

Prvním krokem je vytvoření lamely, známé také jako flap, pomocí femtosekundového laseru. Lamela bude následně odklopena a provede se korekce rohovky pomocí excimerového laseru. Lamela se zpět přiklopí a několik hodin po zákroku sama opět přilne k rohovce.

Hojení je rychlé, krátce po operaci můžete opět číst nebo sledovat televizi a už následující den se můžete vrátit ke své práci. Asi 10 dní po zákroku můžete provádět lehčí sport a asi po 21 dnech se můžete naplno věnovat všem pohybovým aktivitám.

Více informací

Z-Lasik Z 3D

femtosekundový laser


Tato zdokonalená verze Z-Lasik metody zahrnuje stejný postup, avšak s technickým vylepšením. Novodobý femtosekundový laser umožňuje ještě přesnější nastavení úhlu a oční korekce probíhá v třírozměrném režimu namísto dvourozměrného, jako je tomu u metody Z-Lasik. Inovativní technologie umožňuje maximální bezpečnost a operaci oka, jejíž výsledek je okamžitě viditelný.

Více informací

Relex Smile 3D

femtosekundový laser

Tato metoda patří do třetí generace laserových operací očí a je tedy nejmodernější a nejlepší metodou laserových operací vůbec. Je vhodná pro pacienty s astigmatismem a krátkozrakostí od -1 dioptrie.

Zákrok se děje přímo uvnitř rohovky. Pomocí speciálního femtosekundového laseru se nemusí rohovka odklopit. Místo toho se pomocí laseru vytvoří uvnitř rohovky tzv. lentikula. Lentikula se vybere ven přes asi 3 mm dlouhý laserový řez do rohovky. Celý proces trvá okolo 15 minut, přičemž laser působí jen pár vteřin.

Výhodou této metody je velmi jemný postup. Malý řez se zahojí v krátkém čase sám a nemusí být zašitý, přičemž zachová přirozený povrch rohovky. Tím se také minimalizuje riziko syndromu suchého oka nebo jiných komplikací.

Tato laserová operace očí má nejstabilnější výsledky s nejnižším možným rizikem. Nejlepší je, že okamžitě po operaci vidíte ostře a už druhý den po zákroku se můžete vrátit do normálního každodenního života.

Relex Smile 3D se doporučuje i profesionálním sportovcům, kteří nechtějí mít příliš dlouhou pauzu v tréninku. Už 7 dní po operaci se můžete vrátit k lehčím sportům a po dalším týdnu se můžete věnovat všem ostatním aktivitám (např. Plavání).

Více informací

LASEK

excimerový laser

LASEK je metoda povrchové korekce, epitel se tedy odstraňuje. To se uskuteční jeho oddělením 20% roztokem alkoholu a jeho mechanickým odstraněním. Teprve potom je zakřivení rohovky vyrovnané laserem. Nakonec se nasadí ochranná kontaktní čočka, která podporuje proces hojení během 4-5 dní. Zákrok trvá asi čtvrthodinu.

Po operaci metodou LASEK může dojít k světloplachosti, mnozí pacienti si stěžují i na syndrom suchého oka nebo záněty. Ustálené vidění nastává několik týdnů od operace. Tento typ laserové operace očí se praktikuje už dlouhodobě, ale také patří k nejméně komfortním operacím.

Více informací

No Touch / TE PRK

excimerový laser

Při této metodě povrchové korekce se nejvyšší vrstva rohovky odstraní excimerovým laserem místo alkoholového roztoku. I v tomto případě následuje vyrovnání zakřivení rohovky s laserem a následné nasazení ochranné kontaktní čočky.

 
Více informací

Podstoupit laserovou operaci očí hloubkovou nebo povrchovou metodou?

 

PRK a LASEK jsou nejstarší metody laserové chirurgie očí a patří k první generaci laserových operací tohoto typu. Při nich se používá excimerový laser, který spaluje povrch rohovky, což může způsobit nepříjemný zápach. Kromě toho se dioptrická vada odstraní pouze povrchově bez vytvoření ochranné rohovkové lamely.

Povrchová metoda je vhodná pro lidi s tenkou rohovkou, kteří trpí krátkozrakostí a astigmatismem. Pacientům s dalekozrakostí tuto operaci nedoporučujeme.

V zásadě doporučujeme našim pacientům novější metody se špičkovou technologií. I díky tomu hloubkové metody jako Relex Smile 3D nebo Z-Lasik Z 3D zaručují stoprocentně bezbolestný průběh, bezpečnost a rychlé hojení.

Existují rizika při laserové operaci očí?

 

Pro úplnost je třeba věnovat pozornost možným komplikacím. Jako každá operace, i laserová operace očí může mít rizika. Zastaralé chirurgické metody mohou být nepříjemné během, ale zejména po zákroku. Epitel po operaci opět přirůstá, což za jistých okolností mohou pacienti pociťovat bolestivě. Slepota nebo jiné drastické poškození jsou vyloučeny.

Bez ohledu na to, pro jakou metodu se rozhodnete, laserová operace očí je výhodným chirurgickým zákrokem. Výsledek je trvalý a případné opětovné zhoršení je obvykle způsobeno známkami stárnutí, jako je šedý zákal atd. Rádi vám odpovíme na jakékoli další otázky týkající se operace očí laserem. Těšíme se na vás!

Viz video, ve kterém vám MUDr. Petra Kňazíková vysvětlí, jaké typy laserových očních operací děláme a pro koho jsou jednotlivé metody vhodné:

 
 

Porovnání jednotlivých metod laserových operací

     NázevRelex Smile 3DLASIK
(iLasik/Neolasik HD/Z-Lasik)
LASEK/PRK/No Touch
použití excimerového laseruneanoano
použití femtosekundového laseruanoanone
odstraňuje sa povrch rohovkyneneano
vytvoření Flapu na rohovceneanone
použití řezu na rohovceneanone
narušení rohovkových strukturneanoano
porušení nervových vláken rohovkyneanoano
bolest po operacižádnážádná3 - 4 dny
pracovní neschopnostžádnážádná3 - 4 dny
stabilizace viděnído pár hodindo pár hodíndo 1 měsíce
rriziko syndromu suchého oka a zánětůžiadnenízkeano
odstraní dioptrie-1 až -10+5 až -10+5 až -10
odstraní astigmatizmusanoanoano

 

Naši spokojení klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadské hokejové reprezentace mistrovství světa hokejové 17-tky a 20-tky, hráč kanadské ligy QMJHL i zámořských lig ECHL a AHL

Během bojů o místenku do play off zápasů nadnárodní evropské ICE hokejové ligy podstoupil na naší oční klinice útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovou operaci očí metodou Z-LASIK Z 3D, která je nejnovější metodou v oblasti refrakční chirurgie a koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Už druhý den po zákroku Maxime trénoval na ledě se svými spoluhráči. Maximovi děkujeme, že svěřil svůj zrak do rukou našich odborníků a přejeme mu ještě mnoho vstřelených gólů!
Více informací
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédské hokejové reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, obránce a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóně 2018/2019

Oliver Ekman Larsson
Během Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 (MS) naši oční kliniku navštívil kapitán švédského hokejového týmu Oliver Ekman Larsson. Účastník elitního týmu MS navštívil naši kliniku kvůli akutnímu očnímu problému, který jsme mu pomohli v krátkém čase vyřešit. Mimochodem, jeden ze čtyř gólů Švédska na šampionátu vstřelil právě on a to pouze den po ošetření na naší klinice. Olivere, děkujeme za důvěru a přejeme hodně hokejových úspěchů!
Více informací
Oliver Ekman Larsson

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstoupily na naší klinice nejmodernější, bezbolestný laserový zákrok metodou Relex Smile 3D. Dívkám děkujeme za důvěru a věříme, že s ostrým zrakem dosáhnou ještě lepší sportovní úspěchy. Držíme palce!
Více informací
Vanda Kozáková a Dominika Drobná

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v současnosti působí jako útočník v klubu Arizona Coyotes. Richard u nás podstoupil operaci očí nejmodernější metodou Relex Smile 3D, kterou jsme ho zbavili dioptrií do dálky. Děkujeme Richardovi za důvěru a přejeme mnoho sportovních úspěchů s ostrým zrakem!
Více informací
Richard Pánik

Jurij Medveděv

fotbalový obránce, ŠK Slovan

Jurij Medveděv
Jeden den operace, druhý den už opět na fotbalovém trávníku. Přesně takto vypadaly dva po sobě jdoucí dny v Jurijovém životě. Jeden den navštívil oční kliniku iClinic, kde mu náš pán doktor Ivo Ďurkovič odstranil refrakční vadu pomocí nejnovější bezbolestné metody Relex SMILE. Díky tomu, že tato metoda je bez potřeby rekonvalescence, mohl již druhý den po zákroku opět "zařezávat" na fotbalovém trávníku. Juriji, děkujeme za důvěru a přejeme hodně sportovních úspěchů.
Více informací
Jurij Medveděv

Michal Valent

hokejista HK Nitra

Michal Valent
Michal Valent je výborný hokejový brankář a také účastník finále Tipsport extraligy 2016/2017, ve kterém nastoupil za HK Nitra proti našim beranem z Bystrice. Michal u nás úspěšně absolvoval refrakční operaci Z-Lasik, kterou jsme ho zbavili krátkozrakosti. Tímto Michalovi děkujeme za důvěru a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další hokejové kariéře :)
 
Více informací
Michal Valent
zobrazit všechny reference
 

+ Přidejte svou referenci

PaedDr. Matej Spisiak

PaedDr. Matej Spisiak

Chcel by som sa Vám a aj spolupracovníkom iClinic Bratislava veľmi pekne poďakovať za naozaj profesionálny a najmä ľudský prístup pri riešení môjho problému so...
Helena Dziakova6

Helena Dziakova6

Dobry,chcem sa podelit s mojim dojmom po operacii Z-lasik.V prvom rade priatelskym a vludnym dievcatam co maju na starosti predoperacne veci-ako velmi mily pristup ku vsetkemu,potom Mudr.Durkovicovi za op,a ten pocit ked sa mi uz kazdu chvilu...
Bea Pistekova

Bea Pistekova

Ďakujem za úžastný prístup celého personálu počas predoperačného vyšetrenia, samotnej operácie metódou Z-Lasik, ako aj za kontrolné vyšetrenia. Špičkový...
Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Z-Lasik v BB 17.1.2018. Hned po operacii som videl ostro. Priatelske dievcata v ordinacii, velmi mila pani doktorka MUDr. Mária Červeňová: " ... sam vidite, ze vidite." Uvolnena atmosfera, profesionalny pristup. Uz cestou...
Igor Jankovic

Igor Jankovic

Dnes 22.09,2017 12:00 som absolvoval operaciu oci a mozem uz teraz vecer povedat ze vidim velmi dobre a pisem bez okuliarov, bez ktorych to do teraz neslo. :). Po operacii drobne skrabanie v ociach asi 3 hod. po zakroku a to je asi vsetko. Dakujem...
Sára Mária Seidlová

Sára Mária Seidlová

Operáciu Relex Smile som podstúpila 22.8.2017, operoval ma MUDr. Ďurkovič, u ktorého som bola dnes, 23.8.2017, na pooperačnej kontrole. Moja krátkozrakosť bola vysokého stupňa (cca -10 dioptrií)...

zobrazit všechny reference

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři