Operace očí

V iClinic spojujeme individuální přístup, mnohaleté zkušenosti a špičkovou technologii. Ostré vidění bezbolestně, bez řezů na rohovce, bez pálení rohovky excimerovým laserem, bez použití ostrých operačních nástrojů.

Zrak je nejdůležitějším smyslem. Svědčí o tom už samotné uložení zrakového orgánu v obličejové části hlavy. Z výrazů očí poznáme radost, smutek, spokojenost, bolest, zklamání ... Prostřednictvím zraku získáváme z vnějšího prostředí více než 80% informací, které ovlivňují celkový psychomotorický vývoj člověka. Proto má každá porucha zraku vést k odborníkovi. V iClinic to víme a proto pokud uvažujete o laserové operaci, trápí vás šedý zákal nebo již nechcete hledat brýle na čtení, profesionálním přístupem oční vadu diagnostikujeme a odstraníme.

Laserová operace očí

Refrakční laserové operace očí se již několik desetiletí úspěšně využívají na korekci všech dioptrických vad oka. Je to i díky špičkové technologii, která oftalmologii posouvá dopředu. Laserové operace jsou založeny na úpravě rohovky tak, aby výsledkem byla úspěšná korekce a odstranění oční vady, jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Mezi časté zákroky patří i refrakční výměna nitrooční čočky umožňující zbavit se brýlí na všechny vzdálenosti, čili na dálku, střední vzdálenost a na čtení. Všechny typy laserových operací, které provádíme na naší klinice jsou bezbolestné během operace, taktéž i po operaci. Třetí, nejnovější generace těchto operací, je už dokonce bez nutnosti vytvoření lamely na rohovce i bez nutnosti pálení rohovky excimerovým laserem. Jde o metodu Relex Smile.

Už žádné brýle na čtení
(I do dálky) - metoda PRELEX

Po čtyřicítce potřebují mnozí z nás stále větší vzdálenost čteného textu od očí, aby dokázali zaostřit na čtený text. Tento jev se odborně nazývá presbyopie neboli věkem podmíněná ztráta přirozené schopnosti lidské čočky akomodovat, čili schopnost zaostřovat na blízké a vzdálené předměty. Souvisí se stárnutím a postihuje každého z nás. Řešením jsou buď brýle na čtení, nebo refrakční výměna čoček za čočky umělé, trifokální čočky. Metoda se nazývá PRELEX / presbyopic lens exchange /. Díky umělým trifokálním čočkám získá pacient 100% zrakovou ostrost na všechny vzdálenosti čili dálku, střední vzdálenost / počítač / i čtení bez nutnosti nošení jakýchkoliv brýlí. Výhodou této metody je trvalé, doživotní odstranění všech dioptrických vad jakož i prevence vzniku šedého zákalu v budoucnosti. Operace očí je vhodná pro pacienty nad 45 let.

Femto Z PRELEX

Tato metoda výměny nitroočních čoček za čočky trifokální se doporučuje lidem nad 40 let. Operace umožňuje zbavit se nejen brýlí na čtení, ale i ostatních dioptrických vad, čili brýlí do dálky a na střední vzdálenost (počítač). Výhodou této metody je trvalé, doživotně odstranění všech refrakčních (dioptrických) vad, jakož i prevence vzniku šedého zákalu. Operaci obou očí je díky našim technologiím možné absolvovat v jeden den. Při operaci je použit femtosekundový laser, kterým se lidská čočka rozdrtí na několik částí, čímž se šetří okolní tkáň oka. Zároveň femtosekundový laser otevře přední pouzdro čočky v dokonale přesném průměru 5,0 milimetru, což při klasickém způsobu operace dělá operatér pomocí jehly nebo pinzety. Femtosekundový laser udělá zároveň přístupový otvor na rohovce v šířce pouze 1,8 milimetru, přes který se implantuje umělá trifokální čočka. Při klasickém postupu se tento otvor dělá řezem na rohovce pomocí diamantového nože. V případě, že má pacient kombinovanou dioptrickou vadu s astigmatismem, náš švýcarský femtosekundový laser od firmy Ziemer dokáže tzv. akrulárními incizemi, čili nářezy rohovky korigovat astigmatismus až do +/- 5 dioptrií. Tento způsob korekce je výrazně přesnější než použití a implantace tzv. torických čoček. Jde o minimálně invazivní operaci bez použití ostrých předmětů, operačních instrumentů, což dělá operaci extrémně bezpečnou pro pacienta.

Šedý zákal operace

Katarakta, lidově šedý zákal, je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení oční čočky. Nejčastěji přichází se stárnutím a může vést až k slepotě. Mezi příznaky patří rozmazané obrysy a kontury, nejasné kontrasty, citlivost na oslnění světlem, zdvojené vidění, ztráta zrakové ostrosti do dálky, která se nedá vykorigovat žádnými brýlemi. Léky na šedý zákal nejsou, pacientům může pomoci pouze výměna vlastní čočky za čočku umělou.

Jiné operace / zákroky

Oční klinika iClinic nabízí nejrozsáhlejší služby v oblasti mikrochirurgie oka na Slovensku. Disponuje moderní laserovou technologií a špičkovým odborným týmem s dlouholetými zkušenostmi. Navštivte nás a váš problém s očima odstraníme ještě dnes - a to i bez doporučení vašeho očního lékaře.

Psychologická pomoc

Psychologická pomoc

Uvažujete, že podstoupíte operaci očí a zlepšíte si tak kvalitu svého života? Brání Vám ve vašem rozhodnutí strach? Nebo jste se již rozhodli a doprovázejí vás obavy, strach nebo až panika z toho, co vás čeká a jaké to může mít následky? Máme pro vás řešení. Naše klinika vám kromě špičkových odborníků a technologií nabízí také psychologickou pomoc a podporu.

Více informací

Doživotní záruka

Doživotní záruka

Přestože operace provádějí špičkoví lékaři za pomoci nejmodernějších lékařských přístrojů a technologií, reakce organismu na léčbu bývají často nepředvídatelné. Každý člověk je jiný, proto ani pooperační léčba a vývoj neprobíhá u všech stejně.

Více informací

Časté dotazy

Časté dotazy

Pokud jste na webu nedostali odpovědi na Vaše dotazy nebo Váš zdravotní problém vyžaduje zvláštní přístup, napište nám. Na Vaše otázky budou odpovídat kvalifikovaní lékaři. Na Vaše dotazy se pokusíme odpovědět co nejdříve.

Více informací

Formulář způsobilosti

Formulář způsobilosti

Pro potvrzení konkrétního termínu operace prosím vyplňte důsledně následující formulář vhodnosti zákroku. Následně po jeho vyplnění Vás budeme kontaktovat s bližšími informacemi.

Více informací

Objednejte se ještě dnes Máte o operaci zájem? Rádi Vás vyšetříme
a poskytneme konzultaci.

Naši spokojení klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadské hokejové reprezentace mistrovství světa hokejové 17-tky a 20-tky, hráč kanadské ligy QMJHL i zámořských lig ECHL a AHL

Během bojů o místenku do play off zápasů nadnárodní evropské ICE hokejové ligy podstoupil na naší oční klinice útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovou operaci očí metodou Z-LASIK Z 3D, která je nejnovější metodou v oblasti refrakční chirurgie a koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Už druhý den po zákroku Maxime trénoval na ledě se svými spoluhráči. Maximovi děkujeme, že svěřil svůj zrak do rukou našich odborníků a přejeme mu ještě mnoho vstřelených gólů!
Více informací
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédské hokejové reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, obránce a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóně 2018/2019

Oliver Ekman Larsson
Během Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 (MS) naši oční kliniku navštívil kapitán švédského hokejového týmu Oliver Ekman Larsson. Účastník elitního týmu MS navštívil naši kliniku kvůli akutnímu očnímu problému, který jsme mu pomohli v krátkém čase vyřešit. Mimochodem, jeden ze čtyř gólů Švédska na šampionátu vstřelil právě on a to pouze den po ošetření na naší klinice. Olivere, děkujeme za důvěru a přejeme hodně hokejových úspěchů!
Více informací
Oliver Ekman Larsson

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstoupily na naší klinice nejmodernější, bezbolestný laserový zákrok metodou Relex Smile 3D. Dívkám děkujeme za důvěru a věříme, že s ostrým zrakem dosáhnou ještě lepší sportovní úspěchy. Držíme palce!
Více informací
Vanda Kozáková a Dominika Drobná

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v současnosti působí jako útočník v klubu Arizona Coyotes. Richard u nás podstoupil operaci očí nejmodernější metodou Relex Smile 3D, kterou jsme ho zbavili dioptrií do dálky. Děkujeme Richardovi za důvěru a přejeme mnoho sportovních úspěchů s ostrým zrakem!
Více informací
Richard Pánik

Jurij Medveděv

fotbalový obránce, ŠK Slovan

Jurij Medveděv
Jeden den operace, druhý den už opět na fotbalovém trávníku. Přesně takto vypadaly dva po sobě jdoucí dny v Jurijovém životě. Jeden den navštívil oční kliniku iClinic, kde mu náš pán doktor Ivo Ďurkovič odstranil refrakční vadu pomocí nejnovější bezbolestné metody Relex SMILE. Díky tomu, že tato metoda je bez potřeby rekonvalescence, mohl již druhý den po zákroku opět "zařezávat" na fotbalovém trávníku. Juriji, děkujeme za důvěru a přejeme hodně sportovních úspěchů.
Více informací
Jurij Medveděv

Michal Valent

hokejista HK Nitra

Michal Valent
Michal Valent je výborný hokejový brankář a také účastník finále Tipsport extraligy 2016/2017, ve kterém nastoupil za HK Nitra proti našim beranem z Bystrice. Michal u nás úspěšně absolvoval refrakční operaci Z-Lasik, kterou jsme ho zbavili krátkozrakosti. Tímto Michalovi děkujeme za důvěru a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další hokejové kariéře :)
 
Více informací
Michal Valent
zobrazit všechny reference
 

+ Přidejte svou referenci

PaedDr. Matej Spisiak

PaedDr. Matej Spisiak

Chcel by som sa Vám a aj spolupracovníkom iClinic Bratislava veľmi pekne poďakovať za naozaj profesionálny a najmä ľudský prístup pri riešení môjho problému so...
Helena Dziakova6

Helena Dziakova6

Dobry,chcem sa podelit s mojim dojmom po operacii Z-lasik.V prvom rade priatelskym a vludnym dievcatam co maju na starosti predoperacne veci-ako velmi mily pristup ku vsetkemu,potom Mudr.Durkovicovi za op,a ten pocit ked sa mi uz kazdu chvilu...
Bea Pistekova

Bea Pistekova

Ďakujem za úžastný prístup celého personálu počas predoperačného vyšetrenia, samotnej operácie metódou Z-Lasik, ako aj za kontrolné vyšetrenia. Špičkový...
Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Z-Lasik v BB 17.1.2018. Hned po operacii som videl ostro. Priatelske dievcata v ordinacii, velmi mila pani doktorka MUDr. Mária Červeňová: " ... sam vidite, ze vidite." Uvolnena atmosfera, profesionalny pristup. Uz cestou...
Igor Jankovic

Igor Jankovic

Dnes 22.09,2017 12:00 som absolvoval operaciu oci a mozem uz teraz vecer povedat ze vidim velmi dobre a pisem bez okuliarov, bez ktorych to do teraz neslo. :). Po operacii drobne skrabanie v ociach asi 3 hod. po zakroku a to je asi vsetko. Dakujem...
Sára Mária Seidlová

Sára Mária Seidlová

Operáciu Relex Smile som podstúpila 22.8.2017, operoval ma MUDr. Ďurkovič, u ktorého som bola dnes, 23.8.2017, na pooperačnej kontrole. Moja krátkozrakosť bola vysokého stupňa (cca -10 dioptrií)...

zobrazit všechny reference

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři