Přístrojové vybavení

komplexní oční vyšetření

Přístrojové vybavení

OCULUS MESOTEST II

OCULUS MESOTEST II

jsme jediné refrakční laserové centrum, které disponuje tímto přístrojem, který slouží k dokonalejšímu měření ostrosti zraku.

MESOTEST II je přístroj na měření ostrosti zraku za soumraku (Za šera) a citlivosti na oslnění. Vyšetření se provádí pomocí značek různého kontrastu. Tyto značky jsou nabídnuty na pozadí s malou světlostí. Jas pozadí je 0,032 cd / m bez použití oslnění a 0,001 cd / m s oslněním. To odpovídá jasu, který připadá v úvahu za soumraku nebo v noci. Jako zkušební značka se používá Landoltův prstenec podle DIN 58220-T1. Zraková ostrost při malém jasu klesá, proto se používá stupeň Vizus 0,1. K dispozici jsou 4 rozdílné kontrastní stupně a to: 1: 23/1: 5/1: 2,7 / 1: 2. Kontrast znamená poměr jasu značky k jasu pozadí. Kontrastní stupně jsou nabídnuty s oslněním a bez oslnění. Vedle testovacího pole je pod úhlem 3st zabudovaný zdroj oslnění.

Podle nastaveného testu se toto automaticky aktivuje. Oslnění simuluje situaci, která vznikne u protijedoucího vozidla s naplno rozsvícenými reflektory. Intenzita oslňujícího světla je 0,35 luxů. Mesotest II. má zabudované 3 sady minus skel. Ty umožňují stanovení tzv. noční myopie. Tímto existuje možnost noční myopii kompenzovat. Obsluha Mesotest-u II. probíhá pomocí externí obslužné jednotky osvíceným LCD- modulem. Obsluha se dá realizovat i pomocí PC- se softwarovým modulem. Vyšetření zrakové ostrosti za soumraku a citlivosti na oslnění představuje důležité doplňkové vyšetření ke zkoušce zrakové ostrosti při denním světle, speciálně pro posouzení způsobilosti jízdy ve tmě. Také se doporučuje jako před a pooperační vyšetření u pacientů s IOL (nitrooční čočka) a pacientů refrakční chirurgie, také při předpisu zabarvených brýlových skel.


Pentacam®

PENTACAM ®

Pomáhá přesně popsat stav předního segmentu oka, tj. části oka od rohovky po sklivec. Detailně zobrazuje tloušťku rohovky, vytvoří mapu přední i zadní plochy rohovky, komorový úhel, čočku, ciliární svalstvo a další. Přístroj firmy  OCULUS nazvaný PENTACAM je unikátní kombinací přesné mechaniky, dokonalého softwaru a mohutného výpočetního výkonu. Měření probíhá rychle a bezkontaktně!
 

PENTACAM = 5 důležitých funkcí:
 

  • Scheimpflugova kamera
  • 3D analyzátor přední komory (např. Komorový úhel, hloubka přední komory oka, objem komory, atd.)
  • Analyzátor zakalení čočky a rozsahu šedého zákalu (Katarakty)
  • Densitometrie topograf rohovky přední i zadní plochy rohovky
  • Celoplošná pachymetrie (celoplošné měření rohovky).ENDOTELOVÝ MIKROSKOP TOMEY

ENDOTELOVÝ MIKROSKOP TOMEY®

Dokáže odhalit velmi detailně stav spodní vrstvy rohovky oka,
strukturu a kvalitu tzv. endotelu. Právě buňky endotelu jsou
zodpovědné za výživu rohovky oka a zajištění její
transparentnosti. Vyšetření má velký význam před očními
operacemi např. před operací šedého zákalu, refrakční
výměnou čočky, implantací nitrooční čočky či před
laserovým zákrokem. Pokud je počet buněk nízky nebo mají
nevhodnou strukturu, lékař navrhne jiné řešení zákroku. Tím
předcházíme komplikacím a zajišťujeme vaši bezpečnost.
Vyšetření na endoteliálním mikroskopu se dále používá při
 diagnostice vrozených vad rohovky tzv. dystrosou, které se
 projevují většinou až v dospělosti nebo iv pokročilém věku.
 Vyšetření je bezkontaktní a trvá pár minut. Pro pacienta je
 zcela bezbolestné a nijak ho nezatěžuje. Rohovku lze také
 chránit a to zejména správnou životosprávou a omezením
 rizikových faktorů, mezi které patří kouření a pobyt v
 zakouřených místnostech, cukrovka, nebezpečné záření, pobyt
 v klimatizovaných místnostech a špatné ovzduší.


FUNDUSKAMERA: NIDEK AFC 230 / 210

FUNDUSKAMERA: NIDEK AFC 230 / 210

Nemydriatická funduskamera AFC-210 obsahuje všechny funkce, potřebné pro snadné a rychlé získání obrazu sítnice oka a jeho vyhodnocení. Ke komfortu obsluhy přispívá hlavně
automatické zaostřování na sítnici. Přístroj umožňuje zachycovat i stereosnímky a také vytvářet tzv. panoramatické snímky, zachycující i periferní oblasti sítnice. Umožňuje také pořizovat snímky předního segmentu oka. Použitý kvalitní fotoaparát snímá obrázky s velmi vysokým rozlišením, které je možné pohodlně vyhodnocovat a editovat obslužným softwarem. Součástí softwaru je také databáze pacientů, do které je možné snímky přehledně ukládat a podle potřeby v ní rychle vyhledávat.

OCT retinálna tomografia

OCT RETINÁLNÍ TOMOGRAFII

Skener sítnice se simultánním OCT a SLO obrazem. Dalšími
atributy RS-3000 jsou vysoká kvalita obrazu, dosažená
pokrokovou metodou redukce šumu, vysoká rychlost skenování
(53 000 A-skenů / sec), 3-D obraz za 1,6 sec., Jednoduchost
obsluhy - automatické zaostřování. Výkonný software, umožňující ukládání změřených výsledků a podrobnou analýzu nasnímaných obrázků sítnice v šesti vrstvách. Následné vyšetření s identickými parametry umožňují sledování a porovnávání průběhu patologických změn na sítnici.


TONOPACHY TM NT-530P Bezkontaktný tonometer s pachymetrom

TONOPACHY TM NT-530P

Bezkontaktní tonometr s pachymetrem.

Přístroj kombinuje měření tloušťky rohovky a nitroočního tlaku,
to vše bezkontaktně. Tonopachy ihned po měření vypočítá korigovaný nitrooční tlak s ohledem na tloušťku rohovky. Přístroj disponuje 3D (trojrozměrná - v osách x, y, z)
automatickou lokalizací měřeného oka, automatickou regulací
intenzity vyfukovaného proudu vzduchu, elektricky ovládanou
bradovou opěrkou, vestavěnou tiskárnu a výklopným, barevným LCD displejem. Vyšetření je velmi rychlé a pohodlné, tak jak pro vyšetřujícího, tak i pro pacienta.
 
MÁTE ZÁJEM O KONZULTACI NEBO VYŠETŘENÍ?

OBJEDNEJTE SE JEŠTĚ DNES

Naši spokojení klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadské hokejové reprezentace mistrovství světa hokejové 17-tky a 20-tky, hráč kanadské ligy QMJHL i zámořských lig ECHL a AHL

Během bojů o místenku do play off zápasů nadnárodní evropské ICE hokejové ligy podstoupil na naší oční klinice útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovou operaci očí metodou Z-LASIK Z 3D, která je nejnovější metodou v oblasti refrakční chirurgie a koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Už druhý den po zákroku Maxime trénoval na ledě se svými spoluhráči. Maximovi děkujeme, že svěřil svůj zrak do rukou našich odborníků a přejeme mu ještě mnoho vstřelených gólů!
Více informací
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédské hokejové reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, obránce a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóně 2018/2019

Oliver Ekman Larsson
Během Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 (MS) naši oční kliniku navštívil kapitán švédského hokejového týmu Oliver Ekman Larsson. Účastník elitního týmu MS navštívil naši kliniku kvůli akutnímu očnímu problému, který jsme mu pomohli v krátkém čase vyřešit. Mimochodem, jeden ze čtyř gólů Švédska na šampionátu vstřelil právě on a to pouze den po ošetření na naší klinice. Olivere, děkujeme za důvěru a přejeme hodně hokejových úspěchů!
Více informací
Oliver Ekman Larsson

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstoupily na naší klinice nejmodernější, bezbolestný laserový zákrok metodou Relex Smile 3D. Dívkám děkujeme za důvěru a věříme, že s ostrým zrakem dosáhnou ještě lepší sportovní úspěchy. Držíme palce!
Více informací
Vanda Kozáková a Dominika Drobná

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v současnosti působí jako útočník v klubu Arizona Coyotes. Richard u nás podstoupil operaci očí nejmodernější metodou Relex Smile 3D, kterou jsme ho zbavili dioptrií do dálky. Děkujeme Richardovi za důvěru a přejeme mnoho sportovních úspěchů s ostrým zrakem!
Více informací
Richard Pánik

Jurij Medveděv

fotbalový obránce, ŠK Slovan

Jurij Medveděv
Jeden den operace, druhý den už opět na fotbalovém trávníku. Přesně takto vypadaly dva po sobě jdoucí dny v Jurijovém životě. Jeden den navštívil oční kliniku iClinic, kde mu náš pán doktor Ivo Ďurkovič odstranil refrakční vadu pomocí nejnovější bezbolestné metody Relex SMILE. Díky tomu, že tato metoda je bez potřeby rekonvalescence, mohl již druhý den po zákroku opět "zařezávat" na fotbalovém trávníku. Juriji, děkujeme za důvěru a přejeme hodně sportovních úspěchů.
Více informací
Jurij Medveděv

Michal Valent

hokejista HK Nitra

Michal Valent
Michal Valent je výborný hokejový brankář a také účastník finále Tipsport extraligy 2016/2017, ve kterém nastoupil za HK Nitra proti našim beranem z Bystrice. Michal u nás úspěšně absolvoval refrakční operaci Z-Lasik, kterou jsme ho zbavili krátkozrakosti. Tímto Michalovi děkujeme za důvěru a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další hokejové kariéře :)
 
Více informací
Michal Valent
zobrazit všechny reference
 

+ Přidejte svou referenci

PaedDr. Matej Spisiak

PaedDr. Matej Spisiak

Chcel by som sa Vám a aj spolupracovníkom iClinic Bratislava veľmi pekne poďakovať za naozaj profesionálny a najmä ľudský prístup pri riešení môjho problému so...
Helena Dziakova6

Helena Dziakova6

Dobry,chcem sa podelit s mojim dojmom po operacii Z-lasik.V prvom rade priatelskym a vludnym dievcatam co maju na starosti predoperacne veci-ako velmi mily pristup ku vsetkemu,potom Mudr.Durkovicovi za op,a ten pocit ked sa mi uz kazdu chvilu...
Bea Pistekova

Bea Pistekova

Ďakujem za úžastný prístup celého personálu počas predoperačného vyšetrenia, samotnej operácie metódou Z-Lasik, ako aj za kontrolné vyšetrenia. Špičkový...
Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Z-Lasik v BB 17.1.2018. Hned po operacii som videl ostro. Priatelske dievcata v ordinacii, velmi mila pani doktorka MUDr. Mária Červeňová: " ... sam vidite, ze vidite." Uvolnena atmosfera, profesionalny pristup. Uz cestou...
Igor Jankovic

Igor Jankovic

Dnes 22.09,2017 12:00 som absolvoval operaciu oci a mozem uz teraz vecer povedat ze vidim velmi dobre a pisem bez okuliarov, bez ktorych to do teraz neslo. :). Po operacii drobne skrabanie v ociach asi 3 hod. po zakroku a to je asi vsetko. Dakujem...
Sára Mária Seidlová

Sára Mária Seidlová

Operáciu Relex Smile som podstúpila 22.8.2017, operoval ma MUDr. Ďurkovič, u ktorého som bola dnes, 23.8.2017, na pooperačnej kontrole. Moja krátkozrakosť bola vysokého stupňa (cca -10 dioptrií)...

zobrazit všechny reference

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři