Blog

aktuality z iClinic

Laserová operace očí: Jaká jsou rizika?

Od Redakce -
Laserová operace očí dokáže výrazně zvýšit kvalitu života. Je však zapotřebí otevřeně dodat, že každá operace, jakož i laserová operace očí, má svá rizika. To však zcela jistě není důvodem k jejímu zavrhnutí, jelikož v naší oční klinice iClinic děláme vše pro to, abychom komplikace po zákroku minimalizovali. Ať už využívaním nejmodernějších laserů, týmem profesionálů, anebo dodržováním bezpečnostních standardů. Na naší klinice je bezpečnost pacienta a kvalita vykonání zákroku vždy na prvním místě.

Laserová operace očí: Jaká jsou rizika?

Jek je tedy možné, že nastávají komplikace? V článku vám vysvětlíme hlavní problémy, se kterými se můžete potkat po laserové operaci očí a co všechno děláme pro to, abyste se jim vyhnuli.

Syndrom suchého oka

Pocit suchého oka je poměrně častý pooperační jev. Zcela jistě není příjemný, avšak tohoto problému se vůbec nemusíte bát. Někteří lékaři ho dokonce považují za součást léčebného procesu. Syndrom suchého oka jednoduše vyléčí aplikace umělých slz.
 

Dvojité vidění

Někdy se v průběhu hojení očí po laserové operaci vyskytnou problémy, které se mohou projevit i změnou vidění. Rohovka potřebuje po operaci čas na to, aby se přizpůsobila, a rovněž mozek si musí zvyknout na novou situaci.
 

Kolísavá zraková ostrost

Zraková ostrost se pacientům zlepšuje každým dnem po laserové operaci očí. Komplikace, které mohou vzniknout, čas hojení prodlužují anebo způsobují kolísavou ostrost. V prvních dnech určitě počítejte s určitým kolísáním zrakové ostrosti. Ustálení ostrosti nastává zpravidla v průběhu několika týdnů až měsíců.
 

Snížená ostrost zraku v noci

Pacienti tento problém popisují jako těžkosti s viděním světla v tmavém prostředí. Jde o častý jev v raném pooperačním období a ve většině případů se rychle zlepšuje. 
 

Zápal 

S tímto problémem se pacienti setkávají jen velmi zřídkavě. Určitě je však velmi důležité navštívit lékaře ihned, když oko zarudne, je bolestivé anebo přestáváte vidět. Může jít o infekci, kterou je nutno včas diagnostikovat a zahájit léčbu. Zanedbaná léčba oční infekce může zanechat vážné následky.
 

Pod korigování anebo pře korigování

Každé oko je unikátní a na laserové paprsky reaguje odlišně. Proto se zřídka může stát, že oko je po operaci mírně pod korigované anebo naopak pře korigované. Takováto odchylka se odstraní již pár týdnů po operaci.
 

Jak se dají minimalizovat rizika?

Každý pacient absolvuje před operací očí na naší klinice důkladné vstupní vyšetření. V průběhu, něhož rozhodneme o vhodnosti podstoupit laserovou operaci a určíme, jaký typ operace vyřeší problém oka. V podstatě platí, čím novější typ operační metody, tím nižší riziko pooperačních komplikací. Nejnovější metoda laserových operací očí – Relex Smile 3D – minimalizuje rizika pooperačních komplikací. Dalším důležitým faktorem, jenž dokáže ovlivnit pooperační hojení, je tým specialistů, kteří o pacienta pečují před, v průběhu a po operaci. Můžete se spolehnout na to, že na naší klinice potkáte jen špičkové specialisty ve svém odboru, kteří učiní vše pro to, aby vám vrátili zrak bez těžkostí.

 
 

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři