Blog

aktuality z iClinic

Laserová operace krátkozrakosti metodou Relex Smile 3D

Od Redakce -
Co je krátkozrakost?

Krátkozrakost, odborně zvaná i myopie, způsobuje neostré vidění do dálky. Naopak předměty na krátkou vzdálenost vidí člověk trpící krátkozrakostí obvykle dobře a ostře. Tato dioptrická vada postihuje téměř třetinu populace.

Co ji způsobuje? Krátkozrakost se ve většině případů dědí. Zapříčinit ji však může například časté čtení při slabém osvětlení nebo dlouhá práce za počítačem. Ve srovnání se zdravým okem je krátkozraké oko delší. V oku krátkozrakého pacienta se obraz vytváří už před sítnicí, což způsobuje, že vzdálenější předměty vidí člověk s krátkozrakostí rozmazaně a neostře.

Krátkozrakost se koriguje brýlemi s minusovými dioptriemi nebo kontaktními čočkami. Nekorigovaná krátkozrakost může způsobit problémy se zaostřováním, bolesti hlavy či zvýšenou únavu. Obzvlášť nebezpečné je řízení vozidel bez dioptrických pomůcek. Kromě korekce krátkozrakosti však existuje ještě jedna možnost – laserová operace očí. S krátkozrakostí do -10 dioptrií vám dokáží pomoci naši odborníci šetrnou a revoluční metodou Relex Smile 3D.

Laserová operace krátkozrakosti metodou Relex Smile

Odstranění krátkozrakosti prostřednictvím nejmodernější metody Relex Smile 3D

Máte-li krátkozrakost diagnostikovanou od dětství, nebo se vám zrak začal zhoršovat později a delší dobu pociťujete, že jsou pro vás brýle či kontaktní čočky nepohodlné nebo přímo obtěžující, ideální volbou je bezbolestná laserová operace očí, díky níž se rozloučíte s krátkozrakostí natrvalo.

Relex Smile 3D má nejstabilnější výsledky ze všech laserových operačních metod. Jde o nejmodernější operační metodu 3. generace, která je absolutně bezbolestná a nedochází při ní k řezu na rohovce. Jestliže oční lékař na základě precizních očních vyšetření zhodnotí, že jste ideálním kandidátem na operaci touto metodou, samotná operace bude trvat několik minut a změní vám život o 180 stupňů. 

Při Relex Smile 3D se nevyužívá excimerový laser, ale pouze moderní femtosekundový laser, který odstraňuje dioptrickou vadu přímo uvnitř rohovky vytvořením tzv. lentikuly. Dalším krokem je její šetrné vybrání očním chirurgem, čímž dochází k odstranění dioptrií.

Je ideální volbou i pro vrcholové sportovce nebo pro lidi, kteří potřebují ke své práci výborný zrak. Po tomto zákroku je rekonvalescence krátká – do práce se můžete vrátit druhý den po zákroku, ke svým oblíbeným sportovním aktivitám týden po operaci.

Laserová operace krátkozrakosti metodou Relex Smile

Přinášíme rychlý návod pro perfektní zrak: odhodlat se, objednat se, navštívit nás  a svěřit se do rukou našich očních specialistů. Těšíme se na vás. 
 

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři